• banner10
  • banner7
  • slider4
  • slider5
  • slider3

 Değerli kurum temsilcileri,

Değişen sınav sistemlerine adaptasyonu kolaylaştırmak ve kavram kargaşasının önüne geçmek amacıyla 12. sınıf ve mezun grupların sınav adlarında ve uygulama biçimlerinde değişiklik yapılmıştır. Sizlerin sınav uygulamalarınızı kolaylaştırmak için sınavlar YKS olarak tek biçime indirilmiş ve tüm YKS denemeleri 2 oturum şeklinde düzenlenmiştir. Sınav sayısında ve uygulama tarihlerinde değişiklik olduğundan Akademik Takvimimizi güncelleyerek sisteme yükledik.

 Akademik takvimde yer alan sınav açıklamaları;

YKS: 1.oturum ve 2.oturum içeriklerine uygun olarak hazırlanan gerçek YKS provalarıdır.

(1.oturum TYT içeriklerine, 2.oturum alan sınavı içeriklerine uygun olarak hazırlanır.)

YKS 2 ve YKS 3’ün 1. ve 2. oturumları konu bazlı olarak, YKS 4’ün 1. oturumu genel, 2. oturumu konu bazlı olarak tasarlanmıştır. YKS 5’ten itibaren tüm sınavlar genel kapsamlı gerçek YKS provaları olarak hazırlanacaktır.

8. Sınıfların sınav içerikleriyle ilgili resmi açıklamalar yapıldığı anda sınav tarihlerinde tekrar bir güncelleme gerekiyorsa yapılıp sizlere duyurulacaktır.

Ara sınıf sınavlarında değişiklik gerekmediğinden takvimde sınav tarihleriyle ilgili bir düzenleme yapılmamıştır.

  

Biz Bil Holding Yayın Grubu (Pergel - Dersuzmanı - Cancan) olarak ,dürüst ve ilkeli yayıncılık anlayışıyla söylenti ve spekülasyonlardan uzak durup resmi açıklamalar doğrultusunda hareket ederek siz değerli paydaşlarımıza, en doğru ve sağlıklı bilgiler ışığında hizmet sunmaya devam edeceğiz.

                                                                                                                                              BİL HOLDİNG YAYIN GRUBU