• banner10
  • banner7
  • slider4
  • slider5
  • slider3

Değerli kurum temsilcileri,

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ve Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) sınavlarda yaptığı değişiklikler nedeniyle akademik takvimimizde 8. sınıf, 12. sınıf ve mezun grupların sınav tarihlerinde güncelleme yapılmıştır. 12. sınıf ve mezun gruplarında açıklamalar doğrultusunda sınav 2 aşamalı olarak düzenlenmiştir. Akademik takvimde yer alan sınav açıklamaları;

TYT: YKS sınavı 1. Oturuma karşılık gelen genel sınavdır.

TYT-KKS: YKS sınavı 1. oturuma karşılık gelirken, yıllık planlarda uygulama tarihine kadar olan konuları içerir.

YKS: 1.oturum ve 2.oturum içeriklerine uygun olarak hazırlanan gerçek YKS provalarıdır.

MEB’in soru sayısı dağılımıyla ilgili resmi açıklamayı yapmaması nedeniyle sınav içeriklerinin resmi sınava uygunluğunu sağlamayı amaçlayarak 8.sınıf 1. dönem sınav tarihlerinde ötelemeye gidilmiştir. Sınavlar takvimde Deneme Sınavı olarak isimlendirilmiştir. Sınav içerikleriyle ilgili resmi açıklamalar yapıldığı anda sınav tarihlerinde tekrar bir güncelleme gerekiyorsa yapılıp sizlere duyurulacaktır.

Biz Bil Holding Yayın Grubu (Pergel - Dersuzmanı - Cancan) olarak ,dürüst ve ilkeli yayıncılık anlayışıyla söylenti ve spekülasyonlardan uzak durup resmi açıklamalar doğrultusunda hareket ederek siz değerli paydaşlarımıza, en doğru ve sağlıklı bilgiler ışığında hizmet sunmaya devam edeceğiz.

                                                                                                                                              BİL HOLDİNG YAYIN GRUBU